Polyester Reçine 18 Litre

2.915,00 TL
Stok Kodu:
DEVPA28669
Beğen0
İstek listesine Ekleyin
Benzer Ürünler
Ürün yok
Açıklama

Polyester Reçine Sıvı Maddesi - 18 Litre

Sıvı dolumlarında stok miktarına göre şişeler değişkenlik gösterebilir. Bu gramajı etkilemez.

 


Epoksilerinizin 45 ila 60 dakika arasında donabilmesini sağlayan uygun ve kullanışlı bir maddedir.

Kullanılması Önerilen Dondurucu Oranı: Her 100 gr için 5 ml hacminde veya 2 gr. Ağırlığında uygun "Dondurucu" kullanmanız gerekmektedir. Dozaj hassas olduğu için hassas tartı veya mutfak tartısı gibi bir tartı kullanmanız önerilmektedir. Eklemek için ise iğnesini çıkarttığınız bir enjektörü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Güvenlik: Polyesterter, vinilester, epoksi gibi termoset reçinelerle çalışırken iyi havalandırılan bir ortamda çalışın. Gerekiyorsa maske takın. Mutlaka uygun bir eldiven kullanın (Örneğin: Nitril Eldiven). Göze sıçramalara karşı koruyucu gözlük takın.

Uyarı: Kimyasal Üründür Sağlığa zararlıdır çalışma ortamınızı iyi bir şekilde havalandırarak çalışınız. İmkan dahilinde maske takılması önerilir. Mutlaka uygun bir eldiven ile çalışınız ve Herhangi bir göz sıçramasına karşın Koruyucu gözlük takınız.

Karıştırma ve Döküm: Dondurucu, reçine ile karıştırılmadan önce karıştırılır. Karışımı yapacağınız kaba kullandığınız reçinenin oranına uygun olarak %2 oranında dondurucu eklenir. Reçine ve  karışımı 2- 3 dakika kadar karışım homojenize olana kadar iyice karıştırılır. Karıştırma işleminden sonra karışımınız döküme hazırdır. Döküm yaparken kalıbınızın en alçak noktasına, olabildiğince yüksekten, ince bir akı şeklinde döküm yapmanız önerilir. Bu sayede dökümünüz içerisinde oluşabilecek hava kabarcığı azaltılabilir. 
 
ÖNEMLİ: Şeffaf Döküm Tipi Polyester siparişlerinizle beraber vereceğiniz Dondurucu siparişlerinizde yollanan Dondurucu  Şeffaf Döküm Tipi Polyester'e uygun olacak şekilde gönderilmektedir. Lütfen sıradan dondurucuları kullanmayınız. En iyi sonuç için dondurucu oranında değişiklik yapılmamalıdır. Az dondurucu kullanımı çok geç kür, fazla dondurucu kullanımı ise jelleşme ve sararma sorunlarına yol açabilir.!
 
ÖNEMLİ: Polyester reçineleri egzotermiktir yani kürleşme esnasında dışarı ısı vermektedir. Sıcaklık anlık olarak 120 C'ye kadar ulaşılabilmektedir.  Bu yüzden polyester ve diğer termoset döküm reçineleriyle döküm yaparken, yüksek hacimli dökümlerde, ortaya çıkan yüksek ısıdan dolayı çatlamalar meydana gelmektedir. Yüksek hacimli döküm yaparken, genellikle tavsiye edilen katman katman döküm yapılmasıdır. Genellikle her bir katmanın 1 cm kalınlığı aşmaması önerilir; ortam şartlarına göre bu rakam değişebilmektedir. Bu yüzden üretime geçmeden bir deneme uygulaması yapmanız önerilir. Kat izlerinin belli olmaması için yeni katın, bir önceki katın jel süresi içerisinde dökümü önerilir.
 
Renklendirme: Renklendirmek istendiğinizde, pigment pasta dondurucu konmadan önce polyester ile karıştırılmalı daha sonra dondurucu eklenmelidir. Reçineleri ile kullanılmalıdır. (pigmentlerle uyumludur.)
 
UV Dayanımı: Ürün UV konusunda kısıtlı bir dayanım sunmaktadır. Uzun süreli, yüksek oranda UV ışığına (özellikle UV-C) maruz kalınması halinde sararma meydana gelebilir. Kapalı ortamlarda UV dayanımı genel olarak yıllar mertebesindedir.
Daha FazlaShow less
Ürün Detayları
DEVPA28669
Yorumlar
Yorum yok

Menu

Beğeni listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç

İstek listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç

WhatsApp Sipariş